Ustroń, Med-Lab Suchanek

43-450 Ustroń  ul.Stawowa 2a

telefon: 33 854 35 66

poniedziałek, godzina 14:00-19:00

 

rejestracja czynna codziennie od godziny 6:00 do 18:00

Gabinet Chirurgiczny mieści się w Cieszynie i Ustroniu

Cieszyn, Park Medical

43-400 Cieszyn  ul.Liburnia 5

telefon: +48 728 374 773

środa, godzina 14:00-19:00

 

rejestracja czynna codziennie od godziny 6:00 do 18:00

Krzysztof Laber wszelkie prawa zastrzeżone

Ustroń 33 854 35 66

Cieszyn +48 728 374 773

Logo Gabinet Chirurgiczny
znamię barwnikowe twarzy, rak skóry, czerniak

Leczenie schorzeń proktologicznych

31 lipca 2022

W skrócie: 

Jest wiele schorzeń proktologicznych błędnie określanych jednym mianem "hemoroidy". To błędne podejście, gdyż brak właściwej diagnozy nie pozwala na właściwe leczenie. 

Istnieje wiele różnorodnych chorób końcowego odcinka jelita grubego, najczęściej nie mających tendencji do samoistnego ustępowania. Od początku mojej pracy zajmuję się diagnostyką i leczeniem schorzeń proktologicznych.

 

Postawienie właściwego rozpoznania pozwala na włączenie właściwego leczenia. Często po zastosowaniu prawidłowej terapii dolegliwości towarzyszące pacjentom od wielu miesięcy lub nawet lat ustępują w ciągu kilku dni lub tygodni.

 

Hemoroidy to najpopularniejsze schorzenie końcowego odcinka przewodu pokarmowego. Najczęściej powodują dyskomfort który nasila się okresowo kilka razy do roku. Istnieją IV stopnie zaawansowania hemoroidów, a tylko dwa ostatnie są wskazaniem do leczenia operacyjnego choć operacja nie jest bezwzględnie konieczna . Warto zwrócić w tym miejscu uwagę na bardzo ważny aspekt jakim jest lecenie hemoroidów w domu bez przeprowadzenia podstawowego badania jelita, czasem objawy zbliżone do hemoroidów występują w nowotworach jelita. Dlatego przed rozpoczęciem terapii należy zgłosić się do lekarza, który przeprowadzi badanie, choćby palpacyjne.

 

Poza hemoroidami popularnymi schorzeniami odbytu są fałdy anodermy, szczelina odbytu, torbiele włosowe okolicy kości krzyżowej. Każde z tych schorzeń, choć na pierwszy rzut oka wygląda podobnie, ma inną przyczynę i wymaga zupełnie innego leczenia.

 

Zapraszam na konsultację

 

 

Czytaj więcej

09 czerwca 2024
Podciśnieniowe leczenie ran przewlekłych (NPWT) to uznana metoda terapii ran, istotnie przyspieszająca ich gojenie. Polega ona na zastosowaniu urządzenia wytwarzającego kontrolowane podciśnienie, które jest połączone ze specjalnym opatrunkiem stosowanym bezpośrednio
28 lutego 2024
W skrócie:Rak podstawnokomórkowy, rak płaskonabłonkowy i czerniak złośliwy to trzy najpospolitsze nowotwory skóry. Zmiany są dość proste do identyfikacji przez doświadczonego lekarza, a właściwym postepowaniem jest usunięcie zmiany z jej
31 grudnia 2023
Operacja przepukliny pachwinowej laparsokopowo, czy klasycznie? Choć klasyczna metoda operacji przepukliny pachwinowej, tak zwana otwarta metoda Lichtensteina, wciąż jest uznawana za standard, coraz więcej krajów Europy Zachodniej, Północnej jak też