Ustroń, Med-Lab Suchanek

43-450 Ustroń  ul.Stawowa 2a

telefon: 33 854 35 66

poniedziałek, godzina 14:00-19:00

 

rejestracja czynna codziennie od godziny 6:00 do 18:00

Gabinet Chirurgiczny mieści się w Cieszynie i Ustroniu

Cieszyn, Park Medical

43-400 Cieszyn  ul.Liburnia 5

telefon: +48 728 374 773

środa, godzina 14:00-19:00

 

rejestracja czynna codziennie od godziny 6:00 do 18:00

Krzysztof Laber wszelkie prawa zastrzeżone

Ustroń 33 854 35 66

Cieszyn +48 728 374 773

Logo Gabinet Chirurgiczny
zespół stopy cukrzycowej

Przepuklina pępkowa

07 listopada 2022

W skrócie: Przepuklina pępkowa, jak każda przepuklina zewnętrzna powinna być leczona operacyjnie. Jeśli wrota przepukliny mają wielkość około 1 cm lub mniejszą, zabieg polega na zaszyciu wrót przepukliny czasem z zastosowaniem zdwojenia powięzi. Taki zabieg może być wykonany w znieczuleniu miejscowym 

Gdzie wykonać zabieg: Zabieg plastyki powłok (operacji przepukliny pępkowej), można wykonać ambulatoryjnie w gabinecie chirurgicznym.

Jak się umówić na zabieg: należy umówić się na wizytę kwalifikującą do leczenia operacyjnego. Tylko po zbadaniu i zebraniu wywiadu można zakwalifikować pacjenta do leczenia operacyjnego.

Koszt: około 2000-2500 zł (w tej cenie jest wizyta kontrolna) 

 

Jednym z rodzajów przepuklin jest przepuklina pępkowa, wrotami tej przepukliny jest pierścień pępkowy- czyli miejsce przez które w życiu płodowym do organizmu wchodzi pępowina. Najczęściej przepuklina pępkowa ma charakter wrodzony, powiększa się bardzo wolno i często jest niezauważona przez pacjenta przez wiele lat. Czasem może dawać dolegliwości bólowe, może również być przyczyną groźnych dla życia i zdrowia objawów uwięźnięcia przepukliny.

 

Leczenie przepukliny pępkowej jest leczeniem operacyjnym, inne metody, jak stosowanie taperów, masaże, fizjoterapia, nie mogą być skuteczne. Zależnie od wielkości przepukliny zabieg polega na prostym zaszyciu wrót przepukliny ich zaszyciu z zastosowaniem zakładki z powięzi. Czas, gdy wrota przepukliny mają wielkość >1cm trzeba rozważyć zabieg z implantacją siatki z materiału syntetycznego. 

 

Zabieg szycia wrót przepukliny można wykonać z znieczuleniu miejscowym, nasiękowym z zastosowaniem Lignocainy. Znieczulenie polega na kilku ukłuciach skóry okolicy pępka, by ją znieczulić. Najczęściej w trakcie zabiegu dodatkowo znieczula się szyte tkanki. Prawidłowo przeprowadzony zabieg z znieczuleniu nasiękowym nie wiąże się z niemal żadnymi dolegliwościami bólowymi, jest bezpieczny i komfortowy. 

 

 

Dzięki zastosowaniu znieczulenia nasiękowego zabieg może być wykonany ambulatoryjnie, pacjent po zabiegu może wracać do domu. Nie ma przeciwwskazań do jedzenia przed i po zabiegu, pacjent może również prowadzić samochód.

 

Zabieg w naszym ośrodku jest wykonywany po wcześniejszej konsultacji, jest ona niezbędna by ustalić, czy nie będzie wymagana implantacją siatki (zabieg z implantacją siatki jest wykonywany w warunkach szpitalnych). Po kwalifikacji zostanie ustalony termin zabiegu, bezpośrednio po zabiegu można jechać do domu.

Czytaj więcej

09 czerwca 2024
Podciśnieniowe leczenie ran przewlekłych (NPWT) to uznana metoda terapii ran, istotnie przyspieszająca ich gojenie. Polega ona na zastosowaniu urządzenia wytwarzającego kontrolowane podciśnienie, które jest połączone ze specjalnym opatrunkiem stosowanym bezpośrednio
28 lutego 2024
W skrócie:Rak podstawnokomórkowy, rak płaskonabłonkowy i czerniak złośliwy to trzy najpospolitsze nowotwory skóry. Zmiany są dość proste do identyfikacji przez doświadczonego lekarza, a właściwym postepowaniem jest usunięcie zmiany z jej
31 grudnia 2023
Operacja przepukliny pachwinowej laparsokopowo, czy klasycznie? Choć klasyczna metoda operacji przepukliny pachwinowej, tak zwana otwarta metoda Lichtensteina, wciąż jest uznawana za standard, coraz więcej krajów Europy Zachodniej, Północnej jak też