Ustroń, Med-Lab Suchanek

43-450 Ustroń  ul.Stawowa 2a

telefon: 33 854 35 66

poniedziałek, godzina 14:00-19:00

 

rejestracja czynna codziennie od godziny 6:00 do 18:00

Gabinet Chirurgiczny mieści się w Cieszynie i Ustroniu

Cieszyn, Park Medical

43-400 Cieszyn  ul.Liburnia 5

telefon: +48 728 374 773

środa, godzina 14:00-19:00

 

rejestracja czynna codziennie od godziny 6:00 do 18:00

Krzysztof Laber wszelkie prawa zastrzeżone

Ustroń 33 854 35 66

Cieszyn +48 728 374 773

Logo Gabinet Chirurgiczny

Domowa podciśnieniowa terapia trudnych ran

Podciśnieniowe leczenie ran przewlekłych (NPWT) to uznana metoda terapii ran, istotnie przyspieszająca ich gojenie. Polega ona na zastosowaniu urządzenia wytwarzającego kontrolowane podciśnienie, które jest połączone ze specjalnym opatrunkiem stosowanym bezpośrednio na ranę. Dzięki utrzymywaniu stałego lub przerywanego podciśnienia, rana jest pobudzana do ziarninowania, dochodzi do poprawy ukrwienia dna rany, odprowadzane są również wydzieliny rany zawierające toksyny bakteryjne czy czynniki prozapalne. Do niedawna,  stosowanie tej terapii wymagało pobytu w szpitalu ze względu na konieczność zastosowania stacjonarnych urządzeń generujących podciśnienie, jednak w ostatnich latach wszystkie wiodące firmy zajmujące się NPWT zaproponowały urządzenia przenośne, pozwalające na leczenie ran podciśnieniem w warunkach domowych.

 

 

domowa terapia podciśnieniowego leczenia ran

Samo urządzenie generujące podciśnienie jest niewielkich rozmiarów- mieści się w każdej kieszeni, jest zasilane 2 bateriami AA i jest pozbawione ruchomych części. Jest ono dostarczane z 2 opatrunkami, co wystarczy na minimum 2 tygodnie terapii.

 

Założenie opatrunku na ranę jest bezbolesne, do opatrunku dołączone są również taśmy zabezpieczające opatrunek przez przypadkowym oderwaniem. Urządzenie ma diody sygnalizujące wyładowanie baterii i niedrożność przewodu łączącego z opatrunkiem.

 

Opatrunek zazwyczaj pozostaje na ranie przez 7 dni, a następnie wymaga wymiany na nowy, utrzymywany przez kolejny tydzień. Po tym czasie efekty działania podciśnienia są już widoczne. Gdy rana ulegnie oczyszczeniu i pokryje się ziarniną można rozważyć zastosowanie przeszczepu skóry niepełnej grubości (który również wykonuję w gabinecie), lub można goić ranę  stosując tradycyjne opatrunki.

 

Koszt urządzenia z 2 opatrunkami wraz z kosztem wizyty podczas której opatrunek zostanie założony to 650zł, wymiana opatrunku po 7 dniach to jedynie koszt wizyty lekarskiej 310zł. Jeśli rana będzie wymagała dłuższej terapii to koszt dodatkowego opatrunku wraz z kosztem wizyty to 410zł.

 

Przeszczep skóry niepełnej grubości to koszt od 350-650 zł zależnie od rozległości rany do pokrycia.

 

09 czerwca 2024

Czytaj więcej

31 lipca 2022
W skrócie:  Jest wiele schorzeń proktologicznych błędnie określanych jednym mianem "hemoroidy". To błędne podejście, gdyż brak właściwej diagnozy nie pozwala na właściwe leczenie.
31 lipca 2022
W skrócie: Wieloletnia, niewłaściwie leczona cukrzyca prowadzi do nieodwracalnych zmian degeneracyjnych nerwów. najczęściej stóp i dłoni. To z kolei prowadzi do rozwoju zespołu tak zwanej stopy cukrzycowej z jej dramatycznymi
31 lipca 2022
Każda interwencja chirurgiczna pozostawia bliny, niektóre jednak blizny są niemal niewidoczne, inne są rozległe i szpecące. Część z blizn można skorygować chirurgicznie zmniejszając ich rozmiar i widoczność.